O mnie

Jeśli to czytasz, prawdopodobnie chcesz zacząć naukę języka chorwackiego. Jesteś w odpowiednim miejscu: nazywam się Magdalena Plech-Franc i jestem zawodową lektorką z  bogatym doświadczeniem. Prowadzę kursy języka chorwackiego on-line na różnych stopniach zaawansowania, a gromada moich zadowolonych uczniów sukcesywnie się powiększa.

Z przyjemnością odkryję przed Tobą sekrety najpiękniejszego – moim zdaniem – słowiańskiego języka, byś wkrótce pokochał go równie mocno, jak ja.

Doświadczenie

Ukończyłam studia I i II stopnia na kierunku kroatystyka o specjalnościach język i kultura chorwacka oraz przekład w komunikacji międzykulturowej. Ponadto, zdobyłam certyfikat najwyższej znajomości języka chorwackiego — Certificate of Proficiency in Croatian Language na poziomie C1.

Od 2022 roku jestem właścicielką własnej firmy. W mojej ofercie znajdziesz grupowe oraz indywidualne kursy języka chorwackiego na poziomach od początkującego, do zaawansowanego. Grono moich kursantów jest bardzo różnorodne: nie brak tu osób w różnym wieku, prowadzących rozmaite style życia. Jedni chcą nauczyć się chorwackiego po to, by lepiej porozumiewać się na wakacjach, inni – tak, jak kiedyś ja – wiążą z nią poważne plany na przyszłość. Łączy nas jedno: miłość do języka!

„Świetna współpraca! To, co ważne – Magda zbadała moje potrzeby, dowiedziała się, do czego potrzebuję języka chorwackiego i na czym mi zależy, jak lubię się uczyć; dzięki temu dużo rozmawiamy. Uczę się tego, co później wykorzystuję w praktyce.”

Marcin Kokoszka

„Każda lekcja jest świetnie przygotowana i przede wszystkim ciekawa. Interaktywne gry, dużo rozmowy i jeszcze więcej pozytywnej energii. To wszystko sprawia, że na lekcjach nie ma nudy, a człowiek bardzo szybko przyswaja nowe słówka i czuje się swobodnie, prowadząc konwersację. Polecam całym sercem. Za każdym razem nie mogę się doczekać kolejnej lekcji.”

Paula Jagodzińska

Zafascynowanie Chorwacją i jej językiem pojawiło się u mnie jednak o wiele wcześniej. Jeszcze w czasie studiów spędziłam w niej 1,5 roku w ramach stypendiów ERASMUS i CEEPUS. Po zakończeniu studiów współpracowałam z polską szkołą językową, organizującą kursy z różnych języków słowiańskich.

Z Chorwacją wiążę przede wszystkim moje życie prywatne: od kilku lat mieszkam w Zagrzebiu ze swoim mężem, z pochodzenia Chorwatem. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o tym, jak rozwijała się moja miłość do  Chorwacji, serdecznie zapraszam do przeczytania wywiadów, których udzieliłam portalom Polako.eu oraz Croatia Week!

Jak przebiegają moje kursy?

Język chorwacki i charakter tego wyjątkowego kraju nie mają przede mną żadnych tajemnic. Uczestnicząc w moich kursach, zdobędziesz nie tylko niezbędne umiejętności komunikacyjne. Dowiesz się wiele o chorwackich zwyczajach i kulturze, nauczysz się sprawnie porozumiewać zarówno w formalnych, jak i swobodnych okolicznościach.

Prowadzone przeze mnie kursy chorwackiego cechuje przyjacielska i pogodna atmosfera – moi kursanci mogą liczyć na cenną wiedzę podaną w bardzo przystępnej formie. Podczas lekcji udostępniam uczniom materiały dydaktyczne, korzystam z nagrań audio i video. Mój priorytet? Skuteczna nauka, zawsze z uśmiechem na twarzy!

Twój wiek, umiejętności i tryb życia nie mają znaczenia: u mnie skorzystasz z lekcji chorwackiego na poziomie od A0 do C1. Stopień trudności zawsze dostosowuję do aktualnych możliwości moich kursantów. Lekcje prowadzone są w trybie online, w ustalonym przez obydwie strony terminie.

Dbam o to, by moi uczniowie i obserwatorzy mieli szansę na samodzielną naukę w dogodnym dla siebie czasie. Z myślą o nich przygotowuję tematyczne e-booki, które pozwalają na doskonalenie języka chorwackiego także pomiędzy lekcjami. Subskrybując mój newsletter, regularnie będziesz otrzymywać porcję kulturowych i historycznych ciekawostek o Chorwacji, a także wskazówek, które ułatwią Ci jej poznawanie.

Sprawdź Chorwacki na dziś

Jestem autorką projektu Chorwacki na dziś – fanpage na InstagramieFacebooku i TikToku gdzie każdego dnia umieszczam praktyczne językowe wskazówki, informacje na temat Chorwacji oraz kulturowe ciekawostki. Jeśli tak jak ja pasjonujesz się Chorwacją, możesz być pewien, że znajdziesz tam dla siebie mnóstwo bardzo interesujących treści. Zapraszam do obserwowania!

Masz pytania dotyczące e-booka, grupowych kursów chorwackiego, lekcji indywidualnych lub usług tłumaczeniowych?

 

 

Czekam na Twoją wiadomość!

info@magdalenaplech.com

+48 508 438 510

Często Zadawane Pytania

Poniżej omawiam najczęstsze kwestie, które interesują moich nowych kursantów. Jeśli jednak nie znalazłeś tu odpowiedzi na swoje pytanie, po prostu skontaktuj się ze mną – rozwieję wszystkie Twoje wątpliwości.

1. Czy muszę kupować podręcznik do nauki chorwackiego?

Wszyscy uczestnicy moich lekcji chorwackiego otrzymują materiały niezbędne do nauki w postaci plików PDF oraz skanów. Zakup własnych książek nie jest więc konieczny. Udostępniam także sprawdzone materiały własnego autorstwa.

2. Jak ustalany jest stopień trudności lekcji?

Poziom zaawansowania zawsze dopasowuję do umiejętności kursantów. Jeśli nie jesteś pewien, od którego stopnia chciałbyś zacząć naukę języka chorwackiego, zapytaj o darmową rozmowę poziomującą.

3. Jakie są zasady płatności?

Płatność za kurs chorwackiego następuje z góry w odstępach miesięcznych (w przypadku lekcji odbywających się 1 lub 2 razy tygodniowo). Pamiętaj, że po zrealizowaniu jednego pakietu możesz zmodyfikować swój harmonogram nauki, zmniejszając lub zwiększając liczbę lekcji.

4. Czy mogę odwołać uczestnictwo w zajęciach?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w zajęciach, odwołaj je do godziny 16:00 poprzedniego dnia. W przeciwnym wypadku lekcja podlega pełnej opłacie.

5. Jakie są warunki wypowiedzenia umowy?

Okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie od dnia złożenia rezygnacji przez kursanta.