Mit 1: Język chorwacki nie jest użyteczny

Fakt: Opanowanie chorwackiego może otworzyć przed Tobą całkiem nowe możliwości!

W czasach, w których praca zdalna jest na porządku dziennym,
z dobrą znajomością języka chorwackiego możesz podjąć zatrudnienie w wielu interesujących zawodach i pozwolić sobie na komfort zarabiania z własnego fotela. Przykładowo, polskie firmy zajmujące się marketingiem i informatyką coraz częściej poszukują specjalistów, którzy mogą pochwalić się znajomością chorwackiego.

Być może zauważyłeś, że trudno o Polaka, który nigdy nie był
w Chorwacji. Statystycznie każdego roku odwiedza ją około milion naszych rodaków. Jeśli należysz do grona, które chętnie spędza urlop w tym wyjątkowym miejscu, opanowanie językowych podstaw pozwoli Ci na bardziej interesujące zwiedzanie, bezproblemowe zamawianie posiłków w restauracjach, a nawet negocjowanie cen noclegów!

Mit 2: Nie będę w stanie opanować chorwackiego. Do języków trzeba mieć talent!

Fakt: Zgadza się – niektóre osoby uczą się szybciej od innych. Nie oznacza to jednak, że umiejętność porozumiewania się w języku chorwackim jest świętym Graalem, którego na pewno nie zdobędziesz. Zaufaj: udział w kursie języka chorwackiego oraz systematyczna praca własna potrafią zdziałać cuda.

Mit 3: Tylko pobyt za granicą pozwoli mi biegle opanować język.

Fakt: Dłuższy pobyt w Chorwacji i stałe obcowanie z językiem na pewno pomogą Ci się z nim „osłuchać”. Poza tym taka sytuacja stawia Cię przed koniecznością samodzielnego radzenia sobie
z nieznanym: odebrania rezerwacji w hotelu, zamówienia obiadu czy zapytania nieznajomego o drogę. Wiem jednak, że są osoby,
które w trakcie pobytu w innym kraju unikają używania obcego języka jak ognia z powodu braku pewności siebie.

Lekcje języka chorwackiego pozwolą Ci oswoić się
z nim w „bezpiecznych”, bezstresowych warunkach i doskonale przygotować do wyjazdu. Pozbędziesz się stresu
związanego z prowadzeniem rozmów w języku obcym i co bardzo istotne, wyniesiesz z wycieczki znacznie więcej dla siebie.

Mit 4: Jest już za późno na naukę języka. Najłatwiej jest uczyć się go jako dziecko.

Fakt: Nigdy nie jest za późno, by posiąść nowe umiejętności! To naturalne, że zaczynając wcześniej, opanujesz język chorwacki sprawniej. To jednak nieprawda, że istnieje magiczna granica wiekowa, po której przekroczeniu nauka języka jest bezzasadna.
W ciągu lat pracy jako lektor języka chorwackiego miałam okazję uczyć zarówno osoby bardzo młode, jak i ludzi po 60. roku życia. Każda z nich osiągała zadowalające dla siebie efekty.

5 powodów, dla których powinieneś uczyć się języka chorwackiego

    1. To język słowiański, który Polacy opanowują wyjątkowo sprawnie. Wszystko dzięki licznym podobieństwom w gramatyce oraz słownictwie.
    2. Chorwacja to idealny cel podróży na wakacje: przez cały rok jest słoneczna, pełna zapierających dech w piersiach krajobrazów i ciekawych zabytków.
    3. Do Chorwacji możesz bez problemu dojechać samochodem. Czas przejazdu między Warszawą a Zagrzebiem wynosi tylko 10 godzin.
    4. Chorwaci wprost przepadają za Polakami.
    5. Chorwacja wciąż pozostaje budżetową propozycją na dłuższy i krótszy urlop. Ceny w najpopularniejszych kurortach są porównywalne do tych, które spotykasz w Polsce.

Masz pytania dotyczące e-booka, grupowych kursów chorwackiego, lekcji indywidualnych lub usług tłumaczeniowych?

 

 

Czekam na Twoją wiadomość!

info@magdalenaplech.com

+48 508 438 510

Często Zadawane Pytania

Poniżej omawiam najczęstsze kwestie, które interesują moich nowych kursantów. Jeśli jednak nie znalazłeś tu odpowiedzi na swoje pytanie, po prostu skontaktuj się ze mną – rozwieję wszystkie Twoje wątpliwości.

1. Czy muszę kupować podręcznik do nauki chorwackiego?

Wszyscy uczestnicy moich lekcji chorwackiego otrzymują materiały niezbędne do nauki w postaci plików PDF oraz skanów. Zakup własnych książek nie jest więc konieczny. Udostępniam także sprawdzone materiały własnego autorstwa.

2. Jak ustalany jest stopień trudności lekcji?

Poziom zaawansowania zawsze dopasowuję do umiejętności kursantów. Jeśli nie jesteś pewien, od którego stopnia chciałbyś zacząć naukę języka chorwackiego, zapytaj o darmową rozmowę poziomującą.

3. Jakie są zasady płatności?

Płatność za kurs chorwackiego następuje z góry w odstępach miesięcznych (w przypadku lekcji odbywających się 1 lub 2 razy tygodniowo). Pamiętaj, że po zrealizowaniu jednego pakietu możesz zmodyfikować swój harmonogram nauki, zmniejszając lub zwiększając liczbę lekcji.

4. Czy mogę odwołać uczestnictwo w zajęciach?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w zajęciach, odwołaj je do godziny 16:00 poprzedniego dnia. W przeciwnym wypadku lekcja podlega pełnej opłacie.

5. Jakie są warunki wypowiedzenia umowy?

Okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie od dnia złożenia rezygnacji przez kursanta.